6 st Fryberg, Jönköping, gammal fransk, med stämpel av Hård af Segerstads vapen. 3 st olika, snarlika Olga. 6 st August Wennerstam, Norrköping, engelsk snäck.
Bruksslitage. Enstaka bucklor.