Två lösstående byråar samt lös mellanskiva. Byrå med fyra lådor samt byrå med dörr. Beslag i mässing. Vardera byrå L 60, B 40, H 75. Skivans L 60.
Stor fanérskada. Ställvis hårt slitage. Repor.