"Quibus intricatissima quae que intextus mosis..." av Egidio Hunnio, Marburg. Pergamentband. En bok med exlibris: Bibl Hammer Stockholm.
Slitage, skador, fläckar. Ej fullständigt genomgångna.
En med proveniens Christian Hammer och hans berömda bibliotek.