Ljus björk. Soffa med uppsvängd stoppad rygg och svängda gavlar, fyra ben. L 168, djup 63. Ovalt bord med fyra kopplade ben, l 90, b 70, h 63. Ett par karmstolar med svänga armlän, två stolar, stoppade sitsar.
Slitage, repor. Fläckar.