SALONGSGRUPP, 8 delar, gustaviansk stil, 1900-talets första hälft.

Sk transition stil. Vitmålad med förgylld dekor av bla skurna blommor och pärlstav. Soffa av badkarsmodell med nio kannelerade ben, stoppad rygg och sits. Rektangulärt förgyllt bord med fyra kannelerade kopplade ben, skiva av kolmårdsmarmor. L 108, b 65, h 73. 4 karmstolar resp 2 stolar med rundad stoppad rygg, stoppad sits.

Slitage, klädsel med fläckar, slitage och hål. Bordet ej ursprungligen tillhörande.

Lähtöhinta
12 000 SEK
Luo tili Bukowskilla
  • Aloita myyminen ja ostaminen
  • Tallenna suosikkiesineitä
  • Tallenna hakuja
Onko sinulla jo asiakastili?