JOHAN ROHDE, etsningar, 2 st samt litografi, sign.
Via Di Zecca, Roma, 1932, 22x25. Gudenaa ved Randers, 1933, 25x31. Strandat skepp 28,5x35. Med dedikationer.
Gulnade.
Thorsten Laurins samling.