Underskåp med dörrpar, bakomliggande hyllplan. Överskåp med glasade dörrar, bakomliggande hyllor. Svängt krön med skuren akantusdekor. Sidor med skurna druvklasar. L 108, B 46, H 231.
Slitage. Nötmärken. Listbit saknas. Fanérskador.