Vitmålade med patinering. Bord med rundade ändar, sarg med bandfläta, fyra kannelerade ben. Två iläggsskivor. L 151-261, b 110, h 74. Sex sk ryggbrickstolar med genombruten ryggdekor, stoppade sitsar, kannelerade ben med fotkryss.
Slitage, repor.