LOCKVAS, porslin, Fraureuth, Tyskland 1910-20-tal.
"Zu gunsten der Nationalstiftung für die Hinterbliebenden, Kriege gefallenen". Trumpetform med målad stiliserad bladdekor, porträtt av generalfältmarskalk August von Mackensen. H 28.
Slitage.
Onko sinulla vastaava esine jonka haluat arvioituttaa?