Svartlackerat. 2 skåp med hyllinredning samt 2 hurtsar med 6 resp 2 lådor. Skiva i stavlimmad ek samt svart bricka. Skåp l 100, b 45, h 85, hurtsar l 50, b 45, h 85 resp l 50, b 60, h 65. Skiva 245x60, bricka 60x60.
Slitage, repor. En hurts låst. Nyckel saknas.