VÄSKA "Double Flap bag", Chanel.
Svart quiltat skinn. Monogramprytt lås och länk med tvinnat skinnband i guldfärgad metall. Baksida med liten ficka. Fodrad med bordeauxfärgat skinn, två fack under flap samt två mindre fack. Märkt "CHANEL" "MADE IN FRANCE" samt med numrering, låset märkt "CHANEL PARIS". Ca 28 x 17 x 8 cm. Dustbag medföljer.
Slitage (ställvis hårt). Repor. Ej ursprungligt tillhörande dustbag.