Ung kvinna med arapapegoja
Färgetsning och akvatint med handkolorering, 1922, signerad och numrerad 185. Utgiven av L'Estampe Moderne, Paris för F. H. Bresler Co. Milwaukee, 47,5 x 35 cm (ovalt format)
Ej examinerad ur ram. Kraftigt gulnad, fuktfläckar. Färgerna bleknade.