Siden. Signerad "Henri de Linarès. Märkt "HERMÈS. PARIS". Jaquardvävd med stigbyglar och hästskor. Troligtvis 1960-tal. Ca 76 x 76 cm
Obet. fläckar.
Henri de Linarès gör endast jaktmotiv.