Rodnande skyar, Vadstena
Signerad E. Tryggelin och otydligt daterad Vadstena 1/9 1954 (?). Duk uppklistrad på pannå 15,5 x 23 cm.
Duk med smärre hål efter tidigare uppfästning. Smärre krackelyrer, skrapmärken.