361
119219

BORD. Nordeuropa, möjligen Baltikum. 1800-talets mitt.

Lähtöhinta
8 000 - 10 000 SEK
715 - 894 EUR
758 - 948 USD
Vasarahinta
5 000 SEK

Fanerat med mahogny, valnöt och lönn. Rektangulärt på fyrdelad centralfot. Inläggningar av blommor och palmetter. Längd 126, bredd 87,5, höjd 76 cm.

Renoverat, möjligen efterdekorerat, fanerlagningar.

Luo tili Bukowskilla
  • Aloita myyminen ja ostaminen
  • Tallenna suosikkiesineitä
  • Tallenna hakuja
Onko sinulla jo asiakastili?