324
113897

HÖRNSKÅP. Louis XV-stil, 1900-tal.

Lähtöhinta
10 000 - 12 000 SEK
872 - 1 050 EUR
912 - 1 100 USD
Vasarahinta
25 000 SEK

Fanerat med jakaranda, mahogny och lönn. Skiva av rödspräcklig marmor. Beslag av förgylld brons. Svängd form. Hyllor bakom dörr. Inläggningar av blomsterurna. Bredd 72, djup 48, höjd 112 cm. Nyckel medföljer.

Skivan med senare skruvanordning. Borrad för el.

Täydennyslista

Louis XV-stil, 1900-tal.