291
113947

VASER, två stycken, stengods. Berndt Friberg och Stig Lindberg, Gustavsberg.

Lähtöhinta
1 500 - 2 000 SEK
131 - 174 EUR
137 - 182 USD
Vasarahinta
800 SEK
Kuuluu jälleenmyyntikorvauksen piiriin

Taiteen jälleenmyyntikorvaus Suomen : Kuvasto
Taiteen jälleenmyyntikorvaus Ruotsissa: BUS

Bukiga med uppdragen hals. Brun harpälsglasyr och grönfläckig glasyr. Höjd 14,5 och 19,5 cm.

En fot med skador och möjligen lagningar.

Täydennyslista

Droite de suite on this lot.