Online-teemahuutokaupat
Carl Oscar Borg – Depicter of the American West F582
Huutokauppa:
Franco Costa F574
Huutokauppa:
Classical Antiques F577
Huutokauppa:
Helsinki Winter Sale F504
Huutokauppa:
Selected Gifts E1128
Huutokauppa:
Curated Timepieces – November F529
Huutokauppa:
Josef Frank and Friends – Winter Edition F534
Huutokauppa:
Jern's Weapon Collection E1122
Huutokauppa:
505
85099

TOILETTEBORD, av Johan Jacob Eisenbletter (ebenist i Stockholm ca 1760-1813).

Lähtöhinta
10 000 - 15 000 SEK
884 - 1 330 EUR
905 - 1 360 USD
Vasarahinta
Ei myyty

Fanerad med amarant och fruktträ. Svängd skiva och ben. Spegel. Tre lådor. Förvaringsutrymme under skiva. Rutdekor. Signerad under låda EISENBLETTER. Bredd 65, djup 38, höjd 104 cm.

Ljusarmar och beslag saknas, omarbetat, skador.