Förgylld och bronserad. Dekor av fruktkorgar. Vitmålad urtavla märkt "Fredr: Bäckman Götheborg" (verksam i Götheborg 1786-1816). Höjd 92, bredd 55 cm. Pendel och nycklar medföljer.
Smärre dekorlagningar, slitage.
×
Kirjaudu sisään
Kirjautuminen epäonnistui