STOLAR, sex stycken snarlika. Västsvensk rokoko, 1700-talets andra hälft.
Ljust gråmålade. Svängd genombruten rygg med balusterbricka. Svängda bladornerade ben med claw-on-ball. Snidade musslor. Lös stoppad sits.
Smärre slitage.
×
Kirjaudu sisään
Kirjautuminen epäonnistui