TALLRIKAR, ett par, porslin. Qing dynastin. Qianlong (1736-95).
Runda med dekor i underglasyrblått av man på vattenbuffel och flodlandskap. Diam 23 cm.
Kantglasyrslitage.
Alkuperä - Provenienssi
Rune & Marja Wiréns samling
×
Kirjaudu sisään
Kirjautuminen epäonnistui