Mattel, 1960-tal. Bestående av Barbie, Barbie "Twist´n turn waist", Skipper samt Chris. Originalkartonger. Ca 30 plagg samt ett flertal accessoarer medföljer.
Barbie med avbrutet finger. Kartongskador. Skippers kartong utan underdel.