glas. Daum, Nancy, Frankrike, jugend. Överfång med etsad dekor av blad och bär i färger, två påklippta sniglar som hänklar. Signerad Daum Nancy. Höjd 10,5, längd 15,5.
Spricka, nagg på sniglarna.
A crack near by foot approx 5 cm longue. Small chips to the heads of the snails.