607
71115

BORDSPENDYL.

Lähtöhinta
8 000 - 10 000 SEK
697 - 872 EUR
730 - 912 USD
Vasarahinta
12 000 SEK
BORDSPENDYL.

Senempire. Patinerad och förgylld brons. Man med bikupa. Försilvrad urtavla. Höjd 45 cm. Pendel medföljer.

Sockel med bristningar.

Alkuperä - Provenienssi

Urmakare Ingvar Månson, Malmö