603
71141

Karl Fredrik Brander, tillskriven.

(Ruotsi, 1705-1779)
Lähtöhinta
8 000 - 10 000 SEK
697 - 872 EUR
730 - 912 USD
Vasarahinta
7 200 SEK
(Ruotsi, 1705-1779)

Tillskriven.

Uppfodrad duk 79 x 61 cm. Förgylld gustaviansk ram.

Retuscher.

Alkuperä - Provenienssi

Tidigare i samlingarna på Esberöds herrgård, Kivik, Småland.

Kirjallisuus

Index över svensk porträtt 1500-1850, band I, sid 229.