447
70839

Jim Dine

(Yhdysvallat, Syntymävuosi 1935)
Lähtöhinta
8 000 - 10 000 SEK
697 - 872 EUR
730 - 912 USD
Vasarahinta
6 800 SEK
Kuvan käyttöoikeudet

Jim Dine

"Blue detail from the Crommelynck gate"

Etsning och akvatint med handkolorering, 1982, signerad med blyerts 3/30, tryckt på två pappersark, utgiven av Pace Editions, New York. 85 x 118 cm, bladstorlek tillsammans ca 99,7 x 130 cm.

Ej examinerad ur ram.

Kirjallisuus

D'Oench-Feinberg 122.