Sverige 1930-tal. Bonad björk, bårder av palisander, tredörrar, handtag av stål. Inredning med klädhängare samt lådor och hyllplan. Nycklar medföljer. Höjd 195, längd 160, djup 48 cm.
Fanérskador.