No 1 - 25, 1835. Flertalet (ett 50-tal) litografier, samt handkolorerade etsningar avbildande porträtt, möbler och modebilder.
Ej genomgången. Bokpärmarna nötta och med defekter. Sidor med fläckar och smärre veck, löst blad.