Nina Ahlstedt, "Päiväunia".
Sign. -96. Olja på duk 71,5 x 59,5 cm.
Iänmukaista kulumaa. Vähäisiä vaurioita.
Unten mailla. Tikanojan taidekoti, Vaasa 15.6. - 5.9.2004.
Ann-Maj Väre: Taiteilijaperhe Ahlstedt, s. 96.