ARVID LILJELUND, SALAPERÄINEN NAINEN.
Sign. Öljy levylle 33x23,5 cm.
Iänmukaista kulumaa. Krakeloitunut.
Achates Thuneberg, Viipurin I Apteekin apteekkari ja Suomen ensimmäisen puuhiomon, Kinterin Puuhiomon, perustaja (1859). Taulu on siirtynyt suoraan alenevassa polvessa nykyiselle omistajalle.