OLLI LYYTIKÄINEN, "PINK VOID".
Sign. 1983. Vesiväri 29x37.5 cm.
Yleisvaikutelma hyvä.
"Olli Lyytikäinen", Kiasma 2000.
Nordiska Akvarellmuseet 2.3.-4.5. 2014.
"Olli Lyytikäinen, retrospektiivi", Salon taidemuseo 7.6.-28.9. 2014.
"Olli Lyytikäinen - Nelivärinen uni", Amos Anderson taidemuseo 7.6.-20.8. 1989.
"Nelivärinen uni", kuvattuna sivulla 199.