OLLI LYYTIKÄINEN, "KOLME PYRAMIDIA JA SFINKSI".
Sign. 1974. Vesiväri 56x64 cm.
Ei tutkittu ilman kehyksiä.
"Olli Lyytikäinen, retrospektiivi", Salon taidemuseo 2014.
"Olli Lyytikäinen", Nordiska Akvarellmuseet 2014.
"Orientalismi", Tikanojan taidekoti 2005, Salon taidemuseo 2005.
"Olli Lyytikäinen", Kiasma 2000.
Amos Andersonin taidemuseo: Nelivärinen uni. Kuvattuna sivulla 88.