KONSTANTIN IVANOVICH GORBATOV, TROITSE-SERGIJEVIN LUOSTARI.
Sign. 1916. Öljy kankaalle. 94x118 cm.
Iänmukaista kulumaa. Krakeloitunut. Naarmuja.
Astrid ja Christian Fredrik Brinck, Norja.
Mahdollisesti Astridin perheeltä, Wieseiltä.
К. Горбатов. Сергиев Посад. 1916