FRIEDL HOLZER-KJELLBERG, KERAMIIKKAMALJAKKO. Sign. F.H.Kj, Arabia 1946.
Vihreä krakeloitunut lasite. Korkeus 45 cm.
Merkityksetöntä kulumaa. Huomattava korjaus kaulassa.