OLLI LYYTIKÄINEN, "PÄÄTÖS".
Sign. 1977. Vesiväri 21,5x30 cm.
Kiasma 2000. Olli Lyytikäinen, Nordiska akvarellmuseet. retrospektiivi 2000. Salon taidemuseo 2014.
Amos Andersonin taidemuseo: Nelivärinen uni, sivu 126.