Kaarevan muotoinen etuosa kolmella laatikolla. Vaneroitu eri puulajeilla, mahonkia, pähkinäpuuta ja vaahteraa. Vihreänharmaa kivilevy, muotoillut reunat.
Kullatut pronssilyötteet. Leveys 115 cm, syvyys 56 cm, korkeus 82 cm.
Bruksslitage, fanerskador