HENRY WUORILA-STENBERG, akryl på duk, a tergo signerad och daterad -81.
Itse, 205x24,5+12+24+7,5+24,5+12+24,5+24,5 cm.
Tavanomaista kulumaa.
Henry Wuorila-Stenberg - Retrospektiivi, Helsingin kaupungin taidemuseo, Taidemuseo Meilahti 2004-2005.Wäinö Aaltosen museo, Turku 2005.
Henry Wuorila Stenberg - Ristiriidasta myötätuntoon, näyttelyjulkaisu 2004, kuvattuna s. 41.