Hilma af Klint

(Ruotsi, 1862-1944)
Hilma af Klint
(Ruotsi, 1862-1944)

HILMA AF KLINT, oil on canvas laid down on panel, signed H. af Klint.

Landscape. 24 x 37 cm.

Paikoittaista krakelointia.

Alkuperä - Provenienssi

Miss. Littman, Valhallavägen 29; Bukowski Auktioner AB, Stockholm, "Internationella Höstauktionen", December 5-7, 2000, lot 118; private collection.

Lähtöhinta
25 000 SEK
Luo tili Bukowskilla
  • Aloita myyminen ja ostaminen
  • Tallenna suosikkiesineitä
  • Tallenna hakuja
Onko sinulla jo asiakastili?