SERVIS, 41 delar, flintgods, Wexiö guld, Gustafsberg.
12 mattallrikar, diameter 23,5 cm.
12 djupa tallrikar, diameter 23,5 cm.
12 assietter, diameter 19 cm.
1 såsbåt, längd 24 cm.
4 serveringsfat och skålar, längd 27,5 - 32 cm.
Bruksslitage. Dekorslitage. Enstaka kantnagg och krackelyrer.