5 artworks, some of wich by Lena Cronqvist and Thea Ekström
Lena Cronqvist, blandteknik, "1:a skiss till skyltningsbild", daterad okt 1974, 47,5 x 50 cm.
Svea Bjurling, signerad, blandteknik, "Berget", bladstorlek 68 x 50 cm.
Hans Viksten, "Guatemala", blandteknik, signerad och daterad -77, bladstorlek 30,5 x 23 cm.
Thea Ekström och Ragnar von Holten, offsettryck, signerad, bladstorlek 48,5 x 70 cm.
Thea Ekström och Ragnar von Holten, blandteknik med kollage, signerad och daterad -72, bladstorlek 54,5 x 45 cm.
Not framed. Folds. Yellowed. Wear to paper.
Galerie Belle, Västerås