ETCHINGS, 5 pieces, one of wich Hans Wigert
Hans Wigert, signerad och numrerad 2/5, etate II, plåtstorlek 37,5 x 33 cm.
Eva Holmér Edling, "Josefin", signerad och numrerad 4/50, med dedikation, plåtstorlek 19,5 x 14,5 cm.
Per Svensson, signerad och numrerad 6/20, daterad -67, plåtstorlek 49,5 x 39 cm.
Lars Nyberg, signerad med dedikation, daterad 1998, plåtstorlek 14 x 7,5 cm.
Ulla Fries, signerad och numrerad 9/90, Fladdermus, plåtstorlek 25 x 50 cm.
Not framed. Minor scratches and handling folds. Svensson and Wegert with tape residue.
Galerie Belle, Västerås,