623
1503429

Ulrica Fredrica Pasch, circle of

(Ruotsi, 1735-1796)
Lähtöhinta
25 000 - 30 000 SEK
2 200 - 2 640 EUR
2 330 - 2 790 USD
Vasarahinta
30 000 SEK
Lisätietoja ja kuntoraportit
Johan Jinnerot
Tukholma
Johan Jinnerot
Asiantuntija taide ja vanhempi maalaustaide
+46 (0)739 400 801
(Ruotsi, 1735-1796)

Royal portraits, 4.

"Karl XI" (1655-1697), "Ulrika Eleonora dä" (1656-1693), "Ulrika Eleonora dy" (1688-1741), "Fredrik I" (1676-1751). Panel, each 20 x 14 cm. Period frames.

Alkuperä - Provenienssi

Inköpta vid mitten av 1960-talet på Lilla Syltvik, Vademarsvik, Östergötland efter syskonen Knut, David, Anna och Elin Dahlgren.