564
1445963

Karl Gustav Hansen

(Tanska, Syntymävuosi 1914)
Lähtöhinta
10 000 - 12 000 SEK
879 - 1 050 EUR
933 - 1 120 USD
Vasarahinta
44 000 SEK
Kuvan käyttöoikeudet

Lisätietoja ja kuntoraportit
Eva Seeman
Tukholma
Eva Seeman
Johtava asiantuntija, moderni ja nykyaikainen taidekäsityö & design
+46 (0)708 92 19 69
Karl Gustav Hansen
(Tanska, Syntymävuosi 1914)

a sterling teapot, model no 418, Hans Hansen, Denmark 1950s-1960s.

Organic shape, the handle with fretted rattan, maker's mark 'ANNO 1950 HANS HANSEN DENMARK STERLING 418'. Height 12 cm, weight ca 475 g.

Minor wear.

Alkuperä - Provenienssi

Reportedly acquired in Copenhagen in 1964.