146
1465123

William Katavolos, Douglas Kelley & Ross Littell, 4 model "3LC T-Chairs", Laverne International, USA, post 1952

Lähtöhinta
20 000 - 30 000 SEK
1 760 - 2 640 EUR
1 870 - 2 800 USD
Vasarahinta
16 000 SEK
Lisätietoja ja kuntoraportit
Jonatan  Jahn
Tukholma
Jonatan Jahn
Vastaava asiantuntija, nykyaikainen ja moderni design
+46 (0)703 92 88 60

Base in chrome plated and black lacuered metal, black leather seats, height 85 cm, seat height ca 43 cm.

Wear.

Alkuperä - Provenienssi

Reportedly from a private collection in Germany.