An Empire early 19th Century gilt and patinated bronze mantel clock marked by Devaulx a Paris.
Height 48 cm.
Kirjallisuus
Hans Ottomeyer, Pröschel, Peter, Vergoldete Bronzen, München 1986, del I, jämför med pendyl avbildad s. 399. Pierre Kjellberg, Encyclopédie de la Pendule Française du Moyen age du XXe Siècle, Paris 1997, jämför s. 351.
×
Kirjaudu sisään
Kirjautuminen epäonnistui