Kun olet suorittanut maksun voit tilata kuljetusken Omat Sivut -osion kautta
MATTA. "Bruna heden". Rölakan. 251 x 155,5 cm. Signerad MMF
(Märta Måås-Fjetterström). Komponerad 1931. Tillverkad före 1942.
Något ställvis lite hårdare slitage, något smutsig, smärre fläckar och skador. Något skadade kortsidor och fransar, flera saknas.