A pair of miniatures. Signed G Andersson pinxit and dated 1825. Gouache 9,5 x 7,5 cm. Period frames.
Miniatyrer, ett par. Signerade G Andersson pinxit och daterade 1825. Gouache på ben, vardera 9,5 x 7,5 cm. Samtida ramar i svärtat trä och förgylld brons.