Book. Hjelm P. J., Berättelse... (The history of the Swedish porphyry factory), C. F. Marquard, Stockholm 1802.
Utgifven efter höglofl. porphyrverks directionens befallning. 84 s. Halvband med marmorerad pärm och förgyllt pärmexlibris, omkring år 1900.
Slitage, fläckar.
Alkuperä - Provenienssi
Esbjörn Kronberg Collection.
×
Kirjaudu sisään
Kirjautuminen epäonnistui