250
404200

Bengt Nordenberg

(Ruotsi, 1822-1902)
Lähtöhinta
80 000 - 100 000 SEK
7 150 - 8 940 EUR
7 580 - 9 480 USD
Vasarahinta
60 000 SEK
Lisätietoja ja kuntoraportit
Johan Jinnerot
Tukholma
Johan Jinnerot
Asiantuntija taide ja vanhempi maalaustaide
+46 (0)739 400 801
Bengt Nordenberg
(Ruotsi, 1822-1902)

"Tiondemöte i Skåne"

Signed B. Nordenberg and dated 1862. Canvas 89 x 121 cm.

Alkuperä - Provenienssi

Bukowski Auktioner AB, Auction 393, 24th - 27th Oct 1973, catalogue no 120, illustrated plate 15.

Kirjallisuus

Ann-Marie Elmqvist, "Bengt Nordenberg - Folklivsmålaren", 1994, compare illustration plate XXXI, no 131.

Muut tiedot

This painting is the first known version of this design. The painting owned by Nationalmuseums is dated 1865. (NM 999)

Luo tili Bukowskilla
  • Aloita myyminen ja ostaminen
  • Tallenna suosikkiesineitä
  • Tallenna hakuja
Onko sinulla jo asiakastili?