A Russian 19th century parcel-gilt cigarette-box, unknown makers mark, Moscow 1888.
Length 11 cm, hight 3 cm, weight 215 g.
Obetydligt slitage.
Alkuperä - Provenienssi
Asken gavs som avskedsgåva till den ortodoxa ärkeprästen Piotor Pavlowich Kurnjantsev som tjänstgjort för den ryska högadeln i Vaimar och Böhmen.
×
Kirjaudu sisään
Kirjautuminen epäonnistui